Gegarandeerd vieze voeten bij FarmCamps De Geele Bosch in Friesland!
In het zuiden van Friesland, in de buurt van Heerenveen wonen boer Bill, boerin Ella en zoon Michel op een mooie Friese boerderij. Ze zijn hier in 2017 komen wonen en hadden het plan om het wat rustiger aan te doen nadat ze jarenlang een melkveebedrijf hebben gehad. Het rustiger aan doen is nog niet helemaal gelukt want eigenlijk kunnen ze gewoon niet zo goed stilzitten. Ook op FarmCamps De Geele Bosch is het dus altijd een drukte van belang.
Boer Bill heeft nu een jongveebedrijf waar hij kalfjes opfokt tot melkkoeien. Er worden hier dus geen koeien gemolken maar er staan wel jonge koeien die uiteindelijk weggaan als ze zwanger zijn van hun eerste kalfje. Boer Bill is ook gek op paarden en hij heeft op de boerderij een klein paardenpension. Verder heeft Boer Bill nog een leuke (en lekkere!) hobby. Hij maakt namelijk boerenijs van verse melk van een boer bij hem uit de buurt. En dat ijs is natuurlijk te koop op de boerderij!


Ook boerin Ella is altijd druk in de weer. Als gastvrouw staat ze klaar voor de gasten en ze organiseert de leukste activiteiten voor jong en oud. Zoon Michel is gek op dieren en dat komt goed uit want dieren zijn er genoeg bij FarmCamps Geele Bosch.
Luxe safaritenten in de Friese natuur
Eindeloze uitzichten, zwem- en vaarwater in de buurt en een luxe safaritent. Wat wil je nog meer? De 11 luxe safaritenten staan op een groot veld. In het midden van het veld staan de Water Pret Weide, verschillende speeltoestellen en een centraal kampvuur. Je kunt dus toezicht houden op de kinderen vanuit je eigen tent. Aan het veld met de tenten ligt een eigen avonturenbos met tokkelbaan! De Tjonger ligt op loopafstand. Dit is een smalle vaart waar je kunt vissen, varen en zwemmen. Op de boerderij kun je een kano huren.


Ben je op zoek naar comfort en ben je benieuwd wat glamping nu precies inhoudt? Dat ga je ervaren in de luxe safaritenten. De tent is voorzien van stroom, je hebt je eigen toilet, je kunt er koken en er is stromend koud water. Ook zijn er heerlijke bedden, kun je gewoon eten aan een eettafel en is er een fijne zitbank. En is het wat kouder? Dan kan de gaskachel aan! Het enige waarvoor je de tent uit moet is voor het nemen van een douche maar dat kan in het verwarmde sanitair gebouw. Dat is nog eens luxe kamperen bij de boer!
Elke tent is voorzien van een goed gevulde kist met spelletjes. En wat is er nou spannender voor kinderen dan slapen in een echt stapelbed?! En de volwassenen kunnen in de andere slaapkamer heerlijk in het tweepersoonsbed slapen. Er zijn vierpersoons en zespersoons luxe safaritenten te boeken.
Kamperen met je eigen tent of caravan
Wil je liever met je eigen tent of caravan hier komen logeren? Ook hier zijn 10 plekken voor beschikbaar.
Een te gekke plek voor dierenvrienden
Op de Geele Bosch zullen kinderen zich geen moment vervelen. Er is hier zoveel te doen! Kinderen die op de boerderij verblijven krijgen bij aankomst een BoerenPaspoort. Hier staan allemaal opdrachten in die ze kunnen uitvoeren. Met die opdrachten verzamelen ze stempels en heb je alles volbracht dan ligt er een BoerenKnecht Diploma klaar!
Bij aankomst krijgen de kinderen ook een speurtocht. Met deze speurtocht die de boer en boerin hebben uitgezet, leer je de hele boerderij kennen en ontdek je van alles over het boerenleven.


Kinderen die gek zijn op dieren hebben hier de tijd van hun leven! Zo kan boer Bill elke dag wel wat hulp gebruiken bij de verzorging van de kalfjes. Maar naast de kalfjes zijn er nog veel meer dieren te vinden op de boerderij. Zo is er Lotte de ezel, paarden CrĆØme de la crĆØme en Defne en knuffelpony Elske. Misschien mag je wel een keer een ritje maken! Geitjes Jan Bokkie, Annie en Alie zijn ook gek op aandacht, Bauke is de boerderijhond en er lopen ook nog drie katten rond. Nu denk je vast dat dat alles is maar ook varkens Babe en Betsie hebben een plekje op de boerderij net als een konijn en de kippen! Er is zelfs een echte knuffelschuur op deze boerderij! En heb je thuis een eigen pony? Die kan ook mee op vakantie en logeren in Ć©Ć©n van de nieuwe paardenboxen.
Knutselen en bakken met boerin Ella
Boerin Ella is een kei in het organiseren van leuke activiteiten. Zo kun je samen gaan knutselen. Een echt hoefijzer pimpen of een T-shirt versieren. Boerin Ella is ook heel goed in pannenkoeken bakken. Samen met de kinderen gaat ze aan de slag in de keuken terwijl papa en mama genieten op het terras van een lekker drankje. En daarna ga je de pannenkoeken natuurlijk samen opeten. En wil je als toetje nog een lekkere milkshake van verse melk? Ook die kun je samen met boerin Ella maken. Of wil je liever een lekker softijsje van boer Bill?


Nog meer leuke activiteiten voor kinderen
Zijn de kinderen na het knuffelen met de dieren en knutselen met boerin Ella nog niet moe? Dan is er nog veel meer te doen op deze mooie boerderij. In de vakanties worden er regelmatig extra activiteiten georganiseerd zoals een bingo, kampvuur of filmavond. Als het weer buiten even niet meezit dat kan er heerlijk gespeeld worden in de binnenspeeltuin met tafeltennis of in de recreatieruimte met sjoelbak en spelletjes. Ook in de Hooi Hooi Speelschuur is van alles te doen.
Buiten kan er heerlijk geravot worden. Er is een echte boomhut, de skelters staan klaar en er zijn verschillende speeltoestellen, een schommel en een zandbak. Er is gedacht aan kinderen van alle leeftijden. Wie durft de tractorbanden klimtoren te beklimmen? Of wil lekker vies worden in de modderkeuken?


Aan lekker eten geen gebrek!
Bij een vakantie hoort natuurlijk ook lekker eten. Nou, dat zit bij FarmCamps De Geele Bosch wel goed! Boerin Ella regelt het voor je. Zij kan voor een lekkere BBQ zorgen en elke dag zorgt ze voor lekkere verse broodjes. Ze kan zelfs een compleet ontbijt serveren bij de tent! De boerderij heeft ook een boerderijwinkel waar je terecht kunt voor wat boodschappen, streekproducten en ander lekkers.
Op het boerderijterras kun je terecht voor een kop koffie, een lekker broodje of een heerlijke pannenkoek. En natuurlijk zijn hier ook de heerlijke ijsjes van boer Bill verkrijgbaar. Er zijn verschillende smaken te krijgen.


Nog meer luxe en gemak
Een vakantie met kinderen betekent vaak een auto vol met spullen. Maar gelukkig kun je bij FarmCamps De Geele Bosch ook van alles bijboeken. Zo is er een heus babypakket te huur met een bed, kinderstoel en aankleedkussen. Ook is er een babybadje beschikbaar op de boerderij. Wil je alvast een opgemaakt bed bij aankomst? Of handdoeken die klaar liggen? Ook dat is mogelijk!
Op de boerderij worden kinderen natuurlijk lekker vies. Helemaal niet erg maar heb je geen zin in vieze kleren? Huur dan een echt FarmCamps overall!
Er is nog meer
Ondertussen heb je vast een goede indruk gekregen van de boerderij. Grote kans dat je tijdens een verblijf de boerderij niet afkomt maar ook de omgeving is de moeite waard.
Heb je zin in een dagje uit? Breng dan een bezoek aan Lauwersoog. Hier organiseren ze ontzettend veel leuke activiteiten zoals de Rescueboot Experience, Zeehonden Experience en een wisselend aanbod van andere soorten tochten.
Friesland staat natuurlijk bekend om zijn water maar er is nog veel meer te doen. Giethoorn en De Weerribben liggen in de buurt maar ook het subtropisch zwembad Swimfun in Joure, Pretpark Duinen Zathe in Assen en dierentuin Aqua Zoo in Leeuwarden zijn goed bereikbaar.


Wil je de omgeving rondom de boerderij verkennen? Boer Bill heeft een rijtuig en een huifkar om bijvoorbeeld Oranjewoud, het koninklijke bos van Friesland met een gave uitkijktoren te ontdekken.
Wil je graag in de boerensfeer blijven? Breng dan een bezoek aan de speelboerderij Boer Bart in het Friese dorpje Rotstergaast.
Iets heel anders, maar erg interessant is paardencoaching. Dit is ook mogelijk bij FarmCamps De Geele Bosch. Paarden zijn heel goed in het lezen van lichaamstaal en zijn daarom heel geschikt voor een coaching sessie als je bijvoorbeeld stress hebt.
Kan je niet wachten om te kamperen bij FarmCamps Geele Bosch? Boek dan een gezellige glamping vakantie bij boer Bill en boerin Ella en al hun dieren. Ze verheugen zich erop om jou een geweldige ervaring op het platteland te bieden!
Nog veel meer informatie over Oldeholtwolde op Wikipedia.