Leek
Friesland

De Streekboer

Naar de website

Jouw streekproducten online bestellen bij De Streekboer en ophalen in Noord-Nederland.

De streekboeren zijn de mannen en vrouwen die er elke dag weer voor zorgen dat er vers voedsel op onze borden terecht komt. Daarom noemen ze de leveranciers van de Streekboeren de parels van het Noorden. Elke Streekboer heeft zijn verhaal en visie. De Streekboer heeft een zeer ruim assortiment aan streekproducten. Zo bestel je online groente en fruit, vlees en vis, zuivel en eieren, brood en graan, pasta, olie, honing, sappen, bloemen en planten etc. Als je voor dinsdag besteld kun je je streekproducten van de Streekboer vanaf donderdag ophalen bij Ć©Ć©n van de afhaalpunten in Thesinge, Groningen, Sauwerd, Leek, Winsum, Dorkwerd, Akkrum, Stiens, Frieschepalen, IJlst, Sondel, Leeuwarden, Damwald, Woudsend, Oudehorne, Veenwouden, Wommels, Beesterzwaag, Burgum, Drachten, Katlijk, Sneek, Heerenveen, Leeuwarden, Bolsward, Terwispel, Joure, Assen.

Het verhaal van de Streekboer

De weg van boer naar ons bord moet eerlijker, transparanter en duurzamer. Daar zet De Streekboer zich voor in.

Sandra Ronde ā€“ van der Laan ā€“ oprichter De Streekboer

ā€œLokaal eten is gezonder en eerlijker voor iedereen. Bovendien durf ik te beweren dat je er veel gelukkiger van wordt. Daarom is het mijn persoonlijke missie om zoveel mogelijk mensen aan lokaal voedsel te krijgen. Het geluksgevoel dat ik ervaar als al die verse producten, rechtstreeks van het land op mijn bord liggen; dat gun ik iedereen! Vandaar dat ik in 2015 De Streekboer heb opgericht. Door middel van De Streekboer wordt het voor iedereen mogelijk op een gemakkelijke manier allerlei producten van jouw lokale boeren te kopen. De boeren krijgen een eerlijke prijs en jij de lekkerste producten. Probeer het ook eens en proef gelukt.ā€

Tien Geboden voor Goed Voedsel

De missie van Streekboeren hebben ze weergegeven in de Tien Geboden voor Goed Voedsel. Bij alles wat ze doen, houden ze vast aan deze principes.

  1. Goed voedsel moet voor iedereen toegankelijk zijn. Voedsel is een basisrecht. Daarom moet het voor iedereen toegankelijk zijn. Of je nu in de stad of op het platteland woont, in een Opel of in een Mercedes rijdt, een student van 23 of een oma met vier kleinkinderen bent.
  2. Goed voedsel heeft een eerlijke prijs. Voedsel moet betaalbaar zijn. Maar wel alleen wanneer niemand uitgeknepen wordt. De boer moet een goede prijs krijgen voor zijn product. Een prijs waarvan hij zelf een boterham voor zijn gezin kan smeren en een prijs waardoor hij op een manier kan produceren die het landschap om ons heen en onze planeet over vijftig jaar leefbaar houdt.
  3. Goed voedsel is lekker. Niet te vergeten: ons eten moet ook gewoon erg smakelijk zijn. Pure producten: dat proef je.
  4. Bij goed voedsel krijgt de boer een gezicht. De boer is zijn eigen keurmerk. De boer krijgt de vrijheid terug zelf keuzes te maken omdat hij de keuzes direct uit kan leggen aan de consument.
  5. Bij goed voedsel weet de consument wat hij/zij eet. Voedsel is vers en het is bekend wat er in voedsel zit. Je weet wat je eet en dat hetgeen wat je eet gezond is.
  6. Bij goed voedsel draait het niet om winst- maar om impactmaximalisatie. Het doel is niet om met de verkoop van lokaal voedsel zoveel mogelijk geld binnen te halen. Met De Streekboer moeten zoveel mogelijk mensen toegang krijgen tot een gezond voedselsysteem. Geld is een middel niet het doel.
  7. Goed voedsel komt tot stand door middel van samenwerking. Wij geloven in samenwerking. Boeren, consumenten, De Streekboer en andere voedselinitiatieven: om impact te creĆ«ren moeten we samen de mouwen opstropen.
  8. Goed voedsel is geproduceerd met respect voor de natuur. Er is geen toekomst als er niet wordt samengewerkt met de natuur. Het mag niet zo zijn dat de natuur de prijs van goedkoop voedsel betaalt. Een gezond voedselsysteem werkt samen in plaats van tegen de natuur.
  9. Bij goed voedsel heeft lokale impact wereldwijde impact. Wat lokaal wordt bereikt moet ook goed zijn voor mensen aan de andere kant van de wereld. Wat wij hier doen, heeft positieve invloed op het voedselsysteem en de natuur elders.
  10. Geloven is kunnen. Wij geloven erin dat we samen een eerlijk voedselsysteem neer kunnen zetten. Omdat we hierin geloven en tot op het bot gedreven zijn, kunnen we dit ook en gaan we het doen.

Nog veel meer informatie over Leek op Wikipedia.

Leek
Friesland

De Streekboer

Naar de website